У Курульці у післявоєнні роки була створена хата – читальня, а першою бібліотекою керувала Трюхан Марія. У 1953 році бібліотекарем стала Черченко Олександра Трохимівна,після неї бібліотекою і сільським клубом завідував Біляєв Олександр. З 1969 року завідуючим бібліотеки і клубу став Нікіфоров Петро. У 1974 році об’єднали Пашківську і Курульську сільські бібліотеки, завідувати стала Мільченко В.М., яка пропрацювала на цій посаді близько 30 років. З 1994 року в сільську бібліотеку прийшла працювати Гончарова Наталія Іванівна, яка має відповідну освіту.

За цей час бібліотека стала однією з кращих не тільки в районі.

У 2004 році бібліотеку переведено на базу Курульського НВК. Це дало можливість створити в с. Курулька навчально – інформаційно – культурний центр.

Як центр національної культури бібліотека основну увагу приділяє популяризації української мови та літератури.

Чинне місце належить роботі з питань:

- патріотичне виховання населення;

- формування здорового способу життя;

- розвиток духовності та зміцнення моральних засад суспільства;

- посилена просвітницька діяльність з питань сім'ї та її членів, проблем сімейних відносин;

- ознайомлення дітей з конвенцією ООН про права дитини;

- формування у дітей та молоді високогуманні уявлення про сім'ю, її історію, традиції;

- виховання в читачів національної гордості і самостійності. Любові до свого села, до пам'ятників історії та культури краю, поваги до народних традицій, звичаїв, шанування родинних зв'язків;

- допомога учням у вивченні нової програми;

- популяризації краєзнавчої літератури;

- індивідуальна та масова робота з читачами;

- організація ДБА;

- систематизування матеріалу по історії створення бібліотеки та заснування села;

- систематичне вивчення читацького попиту;

- забезпечення збереженню та поповненню фонду. Звільнення фонду від застарілої та зношеної літератури;

- зміцнення матеріально - технічної бази. Удосконалення системи платного обслуговування;

- систематичне виявлення читацької заборгованості та її ліквідація;

- формування інформаційної культури учнів, студентів та викладацького складу Курульського НВК;

- розвивання і вдосконалення системи форм і методів масової роботи;

- вивчення і аналіз потреб читацьких запитів дітей, юнацтва, дорослих.

За 2011 рік в сільську бібліотеку записалося 359 читачів. Відвідали бібліотеку 2202 рази. Книговидача становить 5120. Платні послуги становлять 356,40. Отримала 32 нових примірників книг. З періодичних видань бібліотека отримує: журнали - «Шкільна бібліотека», газети «Вісті Барвінкінвщини», «Урядовий кур’єр», «Голос України», «Освіта і права», «Слово ветерана» та інші.

За цей час ми переконалися в доцільності такого об’єднання, і це дало позитивні результати.

У 2004 році бібліотека зайняла 3 місце як краща бібліотека району. В 2008 році була нагороджена почесною грамотою голови Барвінківської райдержадміністрації, в 2010 році бібліотека брала участь в обласному конкурсі «Краща сільська бібліотека» і отримала перемогу в номінації «Сільська бібліотека – центр творчого розвитку дітей», нагороджена дипломом І ступеня від управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації. В 2011 році сільська бібліотека брала участь у конкурсі «Бібліоміст» і стала переможцем цього конкурсу. На даний час у бібліотеці є два сучасних компьютери, принтер та сканер і безкоштовний доступ до Інтернету.

Коментарi